Francouzská společnost Caming-cars Notin byla založena již roku 1921 ve Francii v oblasti Loiry. Výrobce obytných přívěsů a momentálně už jen obytných vozů v roce 2021 oslavila 100 LETÉ výročí a je významným hráčem na francouzském trhu luxusních obytných vozů. 

NA POČÁTKU, KEMPINGOVÉ PŘÍVĚSY 

Francis Notin od roku 1921 stavěl pouze veletržní přívěsy a později  v roce 1928 se svým bratrem Josefem postavili první automobil. V roce 1933 bratři Notinovi vytvořili turistický karavan na žádost právníka z Nice. Joseph Notin, který koupil dílnu od svého bratra  byl první výrobce, který vystavoval na pařížském veletrhu v roce 1935. Někteří si pamatují tyto karavany, dávno rozeznatelné podle dřevěných luceren a okenic. I když se materiály a vybavení vyvíjely, na obytných autech Notin jsou vždy volitelné rolety a také ručně vyrobené skříně sestavené se systémem držáků.

Tato reklama Notin z roku 1959 ukazuje čtyři velké předchůdce Caravan ve Francii, kteří společně propagují svou senioritu a kvalitu výroby. O něco více než 10 let později přežije demokratizaci obytných vozů pouze Notin tím, že si zachová svou specializaci na stavbu luxusních obytných vozů.

OBYTNÝ VŮZ NOTIN  Z ROKU 1951 JE STÁLE FUNKČNÍ :)

V roce 1951 byly ve specializovaném tisku zmíněny dva obytné vozy, Notin a Pierre Digue's Passe-partout, oba postavené na podvozku Renault 1000 kg. Benzinový motor 2,3 l o výkonu 14 k vyvine 46 k při 2800 ot./min a je obsluhován 3stupňovou převodovkou. Karoserie je vždy dílem vývojáře, který si ponechává pouze kabinu řidiče a podvozek Renault s plochou střechou či lucernami, skrytými stahovacími okny a veškerým komfortem, se kterým se v karavanech Notin setkáváme.

 

KDYŽ JE POŽADAVEK NA DOKONALOST SPOJEN S ELEGANCÍ JIŽ 100 LET 
Věříme, že právě duše, kterou dáváme našim obytným vozům, z nich dělá jedinečný produkt s charakterem a kvalitou. Náš závazek udělat z vaší cesty nezapomenutelný zážitek, umocněný pohodlím a elegancí výjimečného vozidla, nás vede k tomu, abychom vám každý rok představovali nové modely v řadách Progress, I.Progress, Excel a NotinLiner.
NOTIN 

SHRNUTÍ PŘÍBĚHU 

Jsme hrdí, že naše firma Caravan Plus zastupuje tuto luxusní a kvalitní značku obytných vozů Notin.
Opravdu jsme si tyto vozy ihned zamilovali a jsme rádi, že na českém a slovenském trhu můžeme nabízet obytné vozy opravdové kvality s výjimečnými interiéry. 
Pár fotek z poslední návštěvy v Panissières  fabriky, kde se tyto vozy vyrábí.